Wykorzystujemy pliki cookies. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tutaj
 
 
Odśnieżarka spalinowa STG6562
Kategoria: Odśnieżarki > Silnik LONCIN
STG 6562 to odśnieżarka dla bardziej wymagających klientów. Wyposażona w elektryczny rozrusznik, ułatwiający rozruch w najcięższych warunkach i wydajne oświetlenie halogenowe. Silnik Loncin Snow o pojemności 212 cc, doskonale sprawuje się w każdych warunkach, zapewniając łatwy rozruch i płynną pracę nawet w najniższych temperaturach. Odśnieżarka zbiera śnieg o wysokości 51 cm i szerokości 62 cm. Dwustopniowy wirnik odrzuca go na odległość ponad 10 m. Duża ilość biegów (6+2) umożliwia łatwe dostosowanie prędkości do panujących warunków pracy.  
Dostępność:
Niedostępny
SILNIK LONCIN - marka która w krótkim czasie zyskała uznanie wielu fachowców na świecie. Ich silniki charakteryzuje bardzo wysoka klasa wykonania, zapewniająca dużą trwałość i niezawodność w użytkowaniu odśnieżarki. Jakością i kulturą pracy silniki są porównywane z najlepszymi jednostkami tego typu. Wielu renomowanych producentów zaczyna montować je w swoich maszynach.
Silnik Loncin LC170F to rzecz która mocno wyróżnia nasze odśnieżarki spośród wielu maszyn dostępnych na rynku. LC170F to wersja "SNOW" silnika, zaprojektowana i wykonana do pracy w czasie niskich temperatur i opadów śniegu. W odróżnieniu od silników uniwersalnych:
- system rozruchu podaje w chwili uruchomienia bogatszą mieszankę - łatwiej uruchomić silnik w niskich temperaturach,
- silnik został zbudowany z materiałów lepiej przystosowanych do pracy w niskich temperaturach, szczególną uwagę zwrócono tutaj na wykonanie głowicy zaworów,
- silnik został dodatkowo obudowany i osłoniety by zapobiec przedostaniu się śniegu i wody do kolektora dolotowego a następnie do cylindra,
- w celu zwiększenia trwałości silnika zastosowano m.in żeliwną tuleję cylindra.
ROZRUSZNIK Odśnieżarki STG6562 są wyposażone w podwójny system rozruchu. Oprócz tradycyjnego rozrusznika ręcznego odśnieżarki te posiadają rozrusznik elektryczny umożliwiający ich uruchomienie przy wykorzystaniu sieci elektrycznej ~230V.
OPONY Odśnieżarki STG6562 posiadają specjalne opony z bieżnikiem dostosowanym do pracy w śniegu, opony SNOW- HOG.
KIEROWNICA WYRZUTU Regulacja kierownicy wyrzutu umożliwia jej obrót o 190 stopni w osi pionowej i 70 stopni w osi poziomej. Obrót w osi pionowej, regulujący kierunek odrzucanego śniegu wykonujemy korbą umieszczoną przy uchwycie.
Silnik  
Typ Jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony powietrzem, OHV
Pojemność silnika 212 cc
Średnica cylindra x skok tłoka       70 mm x 55 mm
Moment obrotowy 12 N.m / 3000 obr/min
Zapłon iskrowy
Obroty biegu jałowego 1600 +/- 150 obr./min
Ilość oleju silnikowego 0,6 l
Pojemność zbiornika paliwa 3,0 l


Parametry odśnieżarki  
Masa odśnieżarki
82 kg
Szerokość zbieranego śniegu max 62 cm
Wysokość zbieranego śniegu  51 cm
Wydajność odśnieżania ok 25 t / godz
Max odległość odrzucania śniegu 10 - 15 m