Wykorzystujemy pliki cookies. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tutaj
 
 
FRUCTUS PLANTATOR 25KG
Kategoria: Artykuły ogrodnicze > Fructus > Nawozy
Fructus Plantator z borem nawóz granulowany 25kg
Typ: NPK (Ca, Mg, S) 8 : 5 : 18 (2 : 3 : 28)
Dostępność:
Niedostępny
KOD: 5906074140176

SKŁADNIKI NAWOZOWE

Makroskładniki:

Azot (N): 8%
Fosfor (P2O5): 5%
Potas (K2O): 18%
Magnez (MgO): 3%
Wapń (CaO): 2%
Siarka (SO3): 28%

Mikroskładniki:

Bor (B): 0,01%
Miedź (Cu): 0,01%
Mangan (Mn): 0,1%
Molibden (Mo): 0,001
Cynk (Zn): 0,01%

PRZEZNACZENIE

Fructus Plantator jest bezchlorkowym, nowoczesnym, granulowanym nawozem ogrodniczym o uniwersalnym działaniu, przeznaczonym do nawożenia:

- drzew i krzewów owocowych, warzyw w uprawie polowej i pod osłonami (uprawianych w glebie, a także na podłożach torfowych i korowo- torfowych),

- truskawek i innych owoców miękkich, a także innych roślin uprawnych.

WŁAŚCIWOŚCI

Fructus Plantator dzięki odpowiedniej proporcji makro i mikroskładników pokarmowych gwarantuje uzyskanie wysokich plonów uprawianych roślin oraz ich dobrą jakość polegającą na bardzo wysokim udziale plonu handlowego w plonie ogólnym a także walorach odżywczych i smakowych. Stosowanie tego nawozu może przyspieszać dojrzewanie oraz powoduje zwiększenie odporności roślin na choroby. Fructus Plantator ze względu na swoje długotrwałe działanie i sukcesywne uwalnianie składników pokarmowych gwarantuje roślinom zaopatrzenie w składniki odżywcze w całym okresie wegetacji. Forma granulatu nawozowego ułatwia jego równomierny wysiew, zapobiega pyleniu a tym samym osadzaniu się nawozu na nadziemnych częściach roślin.

Fructus Plantator zawiera bor, pierwiastek odgrywający istotną rolę w transporcie węglowodanów oraz w przemianach białek. Największych ilości boru wymagają rośliny motylkowe, seler, kalafior, kapusta, a z roślin sadowniczych - jabłoń, grusza i winorośl. Niewłaściwe zaopatrzenie roślin w ten mikroskładnik powoduje zmniejszenie oraz pogorszenie jakości plonu. Optymalne zaopatrzenie roślin w omawiany mikroskładnik zmniejsza również podatność owoców na pękanie.